Interesujący blog z przyciągającymi tekstami.

odwyk od alkoholu 

0
Posted in zdrowie By admin

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod terapii, jakie wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholik leczenie Kraków

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba asystować w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zaczęciem leczenia postać musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również zainicjować dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma właściwego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.