Interesujący blog z przyciągającymi tekstami.

Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

0
Posted in kulinaria By admin

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują równie pyszne dania – canelloni, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też mniej popularne dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu miejsc Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek w stylu włoskim koniecznie musi obejmować też wino. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku kanon. jedzenie w Krakowie Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodny wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film