Interesujący blog z przyciągającymi tekstami.

hydrolat z oczaru

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem używane, gdyż mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jednak i o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.